Hamile miyim? Regl oldum bitti tekrardan oldum.

8 Şubat'ta sevgilimle beraber zaman geçirdik benim alt kısımda bir şey yoktu ama onun üstünde iç çamaşırı vardı en sonda boşaldı ve direk kendimi ondan çektim bacağımda hafif bir ıslaklık hissettim sonra en son ocağın 22 de regl oldum ocağın 27 28 gibi bitti sonra Şubat'ın 21 de regl oldum 25 de bitti sonra martın 1 de tekrar kanama gördüm halen devam ediyor doktora gittim üç gün önce hiçbir şey demedi bende çok endişeleniyorum doktora hiçbir şey anlatamadım sadece regl oldum bitti tekrardan oldum neyden kaynaklı diye sordum peki benim bu durumum neden bu şekilde bana yardımcı olursanız gerçekten beni bu stresten bu kabustan kurtarmış olacaksınız

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle gönderdiğiniz tahlilleri inceledim.İdrra tahlilinizde lökosit çıkmış.İdrar yollarınızda bir enfeksiyon, sistit gibi bir hastalık olabilir.İdrar kültürü tahlili ile enfeksiyon varlığını araştırmak uygun olacak ve bu tahlilin sonucuna göre doktorunuz gerek görür ise tedavi uygulayacaktır. İdrarda ayrıca eritrosit de görülmüş bu da enfeksiyonlarda görülebilen bir durumdur.
Gelelim esas sorunuz olan hamile olup olmadığınıza. Sorunuza hemen cevap verelim sevgilinizle 8 şubattan sonra bir daha herhangi bir ilişkiniz olmadı ise hamile değilsiniz burası kesin.
Sebeplerini de söyleyelim.İlişkiden sonra adet görmüşsünüz 21 Şubatta.İlişki sonrası adet görülmüş olması hamilelik olasılığının ortadan kalktığını gösterir. Ancak hemen sonra tekrar kanama olduğunu söylüyorsunuz.Bu durum hamilelikten çok hormonal bir hastalık kaynaklı olabilir. Bu nedenle adet düzensizliği ve/veya adet sonrası görülen düzensiz kanamaların sebebinin araştırılması için bir kadınhastalıkları doktoruna bu yönde muayene olmanız anlamlı olabilir. Doktora gittiğinizde ona idrar tahlili sonucunuzu da gösterin bu yönde de gerekirse ilave tahlil veya tedavi planlayabilir.
Sağlıklı günler dilerim.