Hamilelik belirtileri var kendimde diye düşündüğümden gebelik testi yaptım idrarda negatif çıktı yeniden yapsam mı?

Hamilelik belirtileri var kendimde diye düşündüğümden test yaptım negatif çıktı yeniden yapsam mı?

Tahlil.com Cevabı :

Adetiniz bir hafta ve üzeri geciktiyse gebelik testi yapılabilir.Ancak gebelik testiniz negatif çıktıysa ve sonucun normal olduğundan da şüpheniz yoksa, gereksiz yere ikinci bir test yaptırmak yerine Kadın Hastalıkları uzmanına başvurmanız yararlı olacaktır.