Hasimato olabilir miyim? Hasimato asiri terleme yaparmi ayrica?

Merhaba 35 yasindayim. Hasimato olabilir miyim? Hasimato asiri terleme yaparmi ayrica? rnrnDegerlerim asagida. rnTriiodotironin, serbest (FT3) ³ 4.57 pmol/L 3.5 - 6.5rnTiroksin, Serbest (FT4) ³ 13.02 pmol/L 11.5 - 22.7rnTiroid Stimülan Hormon (TSH) ³ 1.94 uIU/mL 0.25 - 4.55rnTiroid Peroksidaz Antikoru (anti-TPO) ³ 98.5 IU/mL 0 - 60

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil sonuçlarınızı inceledik. Belirtiğiniz sonuçlar otoimmün bir tiroid bezi hastalığınız olabileceğini gösteriyor.Bu durumda bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.TSH değerinizin normal olması Haşimoto denen hastalık olabileceği bulgusu olabilir.