Hasta: 50 yaş , 68 kg, kadın,haftaiçi 100 mcg, haftasonu 150 mcg levotiroksin kullanıyor. tiroid papiller ca geçmişi olan 3 yıl önce total tiroidektomi uygulan

 Hasta: 50 yaş , 68 kg, kadın,haftaiçi 100 mcg, haftasonu 150 mcg levotiroksin kullanıyor. tiroid papiller ca geçmişi olan 3 yıl önce total tiroidektomi uygulanmış, son günlerde aşırı halsizlik şikayeti nedeniyle yapılan tahlil sonucu; tsh:0.43 serbest t4: 1.37 serbest t3:3.34.ilaçdozu değişmeli mi

Tahlil.com Cevabı : Test sonuçlarının referans değerleri vermemişsiniz, ancak sadece bu değerler tedaviyi değerlendirmek için yeterli olmayabilir.Halsizlik araştırılması için ilave tahlillere de gerek olabilir.Bir endokrinoloji uzmanına muayene olarak tedavinin değerlendirilmesi en uygun yaklaşım olacaktır.