Hastamiz haziran ayinda safra kesesi ameliyati oldu. Kan testlerinde CA 19-9 3597 CA 125 19 cikti .

 Hastamiz haziran ayinda safra kesesi ameliyati oldu.ameliyat sonrasi kusma midede yanma sikayetleri basladi. agizdan alinan besinler midede siskinlige bir sure sonrada kusmaya neden oldugundan 1 ay gibi bir zamanda 74 kg dan 60 kg ya dustu.endoskopi girisimleri islem sirasinda kustugu ve midenin dolu olmasi nedeniyle yapilamadi.birkac defa burundan girilerek 4 lt ye yakin sivi alindi en son yapilan batin ultrasonun da duodeim da bir kalinlasma gozlemlemdi yapilan kan testlerinde CA 19-9 3597 CA 125 19 cikti .problemin ne oldugu konusunda yorumlarinizi rica ederiz.bx

Tahlil.com Cevabı : CA 19-9 oldukça yüksek. CA 19-9 testi özellikle mide barsak sistemi kökenli kanserlerin nüks veya tedavilerinin takibinde kullanılmaktadır.Ayrıca pankreas iltihabı (pankreatit) ve siroz gibi kanser dışı hastalıklarda da bu test yüksek çıkabilir.