Hastanede çalışan biri regl gününde elini yikamadan pedini değiştirirse elinden hıv geçer mi böyle bir bulaş söz konusu mudur?

Merhaba hastanede çalışan biri regl gününde elini yikamadan pedini değiştirirse elinden hıv geçer mi böyle bir bulaş söz konusu mudur

Tahlil.com Cevabı : Belirttiğiniz şekilde herhangi bir enfeksiyon hastalığının bulaşma ihtimali yok denecek kadar azdır.Ancak bu konuda bir şüpheniz varsa yine de bir enfeksiyon hastalıkları doktoruna başvurabilirsiniz.