Hastanın damar yolunu cikarirken kanı yüzüme sıçradı bu şekilde bi bulas olabilir mi ? Hiv virüsü taşıyorsa kanının sıçraması bulaşa neden olur mu yüzümde açık yara yada sivilce yok

Merhaba hastanın damar yolunu cikarirken kanı yüzüme sıçradı bu şekilde bi bulas olabilir mi ? Hiv virüsü taşıyorsa kanının sıçraması bulaşa neden olur mu yüzümde açık yara yada sivilce yok

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda hele sıçrama sonrası yüzünüzü de yıkadıysanız bulaştan söz edemeyiz.