HbA: 55,5 HbA2 : 4,6 Hbf - Hbs :39.9 hbc - hbd - hbe. Lütfen yorumlayın.

Ben talasemi testi yaotırdım test sonuçlarım HbA: 55,5 HbA2 : 4,6 Hbf - Hbs :39.9 hbc - hbd - hbe- ben talesemi taşıyıcısı mıyım yoksa hasta mıyım evlilik için bu değerler herhangi bir sınıktı oluşturur mu

Tahlil.com Cevabı : Talasemi taşıyıcılığınız var.. Bu bir hastalıkdeğildir. Evlilik için sıkıntı oluşturmaz, ancak talasemi hatalığı veya taşıyıcılığı olan biriyle evlenirseniz olacak çocukların hasta olma riski yüksektir..