HBS ag 0,488 nonreaktif anti hbs 2,00 hbs 0,9 negatif immünite

HBS ag 0,488 nonreaktif anti hbs 2,00 hbs 0,9 negatif immünite 10 bu benim altı yaşindakı kızımın sonuçlari degerlendırırmısınız

Tahlil.com Cevabı :

Hepatit test sonuçlarınızı değerlendirdik.
Kızınızda  Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.
Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.
Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.

1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuş.Olduğu aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testi pozitif çıkmış.
2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmiş ve sonrasında da vücudu buna karşı bağışıklık oluşturmuş.

Her iki durumda da şu anda  bir hastalık bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.