HbsAg 11.7 pozitif antihbs 172.7 pozitif aşılı olmama rağmen sonuçlarım böyle enfeksiyon mu geçiriyorum

HbsAg 11.7 pozitif antihbs 172.7 pozitif aşılı olmama rağmen sonuçlarım böyle enfeksiyon mu geçiriyorum bagisikligim var mi? Yardımcı olursaniz sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Her iki testin aynı anda pozitif çıkması olağan bir durum değil.Bizce testler tekrar edilmeli.Yine böyle çıkar ise, bir gastroenteroloji ve enfeksiyon hastalıkları doktoruna başvurmalısınız.