HbsAg (MEIA), ANTİ HCV (MEIA), ANTİ HİV 1/2 + P24 Antijen(HIV Combi PT) testlerimin sonuçlarını yorumlar mısınız?

HbsAg (MEIA), ANTİ HCV (MEIA), ANTİ HİV 1/2 + P24 Antijen(HIV Combi PT) testlerimin sonuçlarını yorumlar mısınız?HbsAg (MEIA) sonuç: 0,63 Negatif —— ref değ.< 1 NegatifANTİ HCV (MEIA) sonuç:0,05 NegatifANTİ HİV 1/2 + P24 Antijen(HIV Combi PT) 0,25 Negatif

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız normal değerler içinde.Problem yok, normal sonuçlar.

m**** :

Hocam 55yaşında erkek şüpheli olaydan sonra yaklaşık 15-20 gün içinde hıv 1/2 testi yaptırdım sonuçları aşagıdaki gibi:1–ecliva(hıv1/2 lgG+p24 Ag-roche)sonuç: negatifhasta degeri: 0.323cut-off: negatif&lt;1,00 S/co2–elfa (hıv Duo ultra-vidas)sonuç(hıv 1/2 Ab): pozitifhasta degeri:1.91Cut-off : negatif&lt;0,25 T.V.sonuç(hıv p24 Ag) : negatifhasta değeri: 0,00Cut-off : negatif&lt;0,25 T.V.İki ayrı teste p24 negatif ancak bir teste hıv1/2 pozitif çıktı .Bu arada kollestrol 257 ve trigliserid 304 olarak tahlil sonucum bulunmaktadır.Bu test sonuçlarına göre yorumlarınızı bekliyor tekrar test yapmama gerek varmıdır. teşekkürler

Cevap:

Testi biraz erken yaptırmışsınız, ancak sonuçlarınız normal.Bu konuya dair aşağıdaki bilgilendirme yazılarımızı dikkatli şekilde okumanızı öneriyoruz. Kolesterol ve trigliserit yüksekliğiniz de normal değil.Bunları düşürmelisimiz.İlk aşamada diyet ve düzenli egzersiz işe yarayabilir.Bir dahiliye doktoruna da danışabilirsiniz. http://tahlil.com/hiv-testi-ve-aids-ile-ilgili-sikca-sorulan-soru-ve-cevaplar/

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.