HBsAg pozitif, antihav IgM negatif, HCVAb negatif, HBeAg negatif,

HBsAg pozitif, antihav IgM negatif, HCVAb negatif, HBeAg negatif, Anti HAV IgG pozitif, Anti hbe pozitif, HBV DNA 1748204 pozitif, Delta antikor IgG negatif. yardımcı olurmusunuz , Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuzu değerlendirdik. Hepatit B enfeksiyonu yönünden HBS Ag testiniz pozitif çıkmış.PCR tesriniz de bunu doğruluyor.Hepatit A yı da önceden geçirmişsiniz ve buna karşı da antikorunuz oluşmuş.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya gastroenteroloji uzmanı tarafından düzenli aralıklarla kontrol edilmelisiniz..Hepatit testlerinin değerlendirilmesi ve yorumu hakkında aşağıdaki yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu konuda sorulmuş benzer sorular ve cevapları da görebilirsiniz...Hepatit testleri nedir ve nasıl yorumlanır?