HbsAg test sonucu >1000.0 pozitif Y (0-0,99) ben hepatit b taşıyıcısı mıyım?

HbsAg test sonucu >1000.0 pozitif Y (0-0,99) ben hepatit b taşıyıcısımıyım? bu arada çocukken hepatit A geçirdim bağışık olup kendi kendimi aşılamışım ailede hepatit b taşıyıcısı var bendemi taşıyıcımıyım,? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Evet sizde de Hepatit B pozitifliği var, taşıyıcı da olabilirsiniz veya aktif olarak enfeksiyonu geçirmekte de olabilirsiniz.Enfeksiyon hastalıkları polikliniğine başvurunuz.