HBV-DNA testleri 4 ay önce 48, 1 ay once negatif ve son olarak bu ay yaptırdığımız 35 sonuc verdi.

iyi günler. annemim tahlil sonucu HBSAG:2003, AntiHBS:29 çıktı. HBV-DNA testleri 4 ay önce 48, 1 ay once negatif ve son olarak bu ay yaptırdığımız 35 sonuc verdi.bu sonuclar ne anlama gelmekte hastalık iyiye mi gidiyor kötüyemi anlayamadık.yorumlarınız için teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA düzeylerinin yüksek çıkmaması iyi bir bulgu fakat değerlendirme yapabilmemiz sadece HBV DNA sonuçlarına bağlı değil. Sürekli bir enfeksiyon hastalıkları uzmanının kontrolünde olmanız gerekli.