HbvDNA değerlerim düşmüş mü yükselmiş mi?

Merhaba 10 yıldır hepatit b taşıyıcısıyım 38 yaşındayım hbv DNA sonucum düşmüş mü yükselmiş mi birde genel tahlil sonuçlarım nasıl

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar,

Göndermiş olduğunuz tahlil sonuçlarını inceledik. Hepatit B taşıyıcısı, bir anlamda da kronik hepatit bulguları var.
HBV DNA Değerlerinizde kayda değer bir düşme veya yükselme yada kritik bir bir yükseklik yok. İçiniz rahat olsun.
2000 ve üstü değerler ileri inceleme gerektirir. Sizde bu tür bir yükseklik yok.
HBe Ag testinizin de negatif olması olumlu, bulaştırıcılık riskinizin düşük olduğunu gösteriyor. 05.10.2021 deki tahlilinizde de HBV değerinde kayda değer bir yükselme olmamış.Karaciğer testleri (AST, ALT, ÜRE,KREATİN , ALKALEN FOSFATAZ VE PROTEİN)  normal çıkmış. Bu da karaciğer fonksiyonlarının normal olduğunu gösteriyor ki çok olumlu bir durum. Aynı zamanda kan sayımı test sonuçlarınız da normal.
6 ayda bir tüm belirttiğiniz tahlillerde olduğu gibi karaciğer fonksiyon testleri, hepatit delta testi,  alfafeoprotein ve ultrason muayenesi ile  izlenmeniz uygun olacaktır.

Sağlıklı günler dileriz.