Hematokrıt degerı bayanlarda sınır 42 goukurken benım 47.7 endıslenmem gereken bı durum var mıdır?

WBC (Lökosit sayısı) [H] 11,0 RBC (Eritrosit sayısı) [H] 5,45 HGB (Hemoglobin) [H] 15,4 g/dL HCT (Hematokrit) [H] 47,7 PLT (Trombosit sayısı) 175 merhabalar hocam hematokrıt degerı bayanlarda sınır 42 goukurken benım 47.7 endıslenmem gereken bı durum var mıdır?trombosıt 300den 175 dusmus 2 ayd

Tahlil.com Cevabı : Hgb yüksekliği ile ilgili olarak aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz. Trombosit düzeyiniz normal sınırlar içinde. 1-2 ay sonra trombosit sayısı için tekrar test yaptırabilirsiniz. http://tahlil.com/hemoglobin-hb-testi-nedir