Hemoglobin A1C de yapılmıştı yazmayı unutmuşum. sonuç:5,4 endokrinolojiyede gideceğim?

Hemoglobin A1C de yapılmıştı yazmayı unutmuşum.sonuç:5,4endokrinolojiyede gideceğim ama merak ediyorum Şekerin azda olsa yüksek olması şeker hastalığını gösterir mi?

Tahlil.com Cevabı : HBA1C değeriniz normal, bu olumlu bir bulgu .Bu değerlerle şeker hastası olduğunuz söylenemez, yine de endokrin bölümüne gidin