Hemoglobin (hgb) :18.2 ,Hematokrit (hct) : 54 ve Eritrosit (rbc) : 6 çıktı.

Kan tahlil yaptırdım.52 yaşında bayım.Test sonuçlarım:Hemoglobin (hgb) :18.2 ,Hematokrit (hct) : 54 ve Eritrosit (rbc) : 6 çıktı.Yorumunuzu bekliyorum.Endişelenmeli miyim?

Tahlil.com Cevabı : Hemogram Test sonuçlarınızda kan fazlalığı görülüyor.Yani kansızlığın tersi bir durum.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda ve sigara içenlerde görülebilir.Bir göğüs hastalıkları uzmanına da sigara içiyorsanız danışmanızda yarar var.