Hemogram sonucumda Trombosit (plt) değeri 508 çıkmış ve sınır değerin üstünde.Bu değer bende genelde yüksek çıkıyor.Trombosit değerinin yüksek olması neden olur?

Tahlil.com Cevabı : Trombosit yüksekliği normal olmayan bir durumdur.Nedeninin araştırılması gerekir.Önerimiz ise 1 hafta sonra trombosit testini bir daha yaptırıp yine yüksek çıkması durumunda ise tercihen Hematoloji uzmanı veya bir dahiliye uzmanına danışmanız.Trombosit değeri ve hangi durumlarda düşük veya yüksek çıktığına dair bilgi almak isterseniz Trombosit Testi bölümünü tıklayabilirsiniz.