Hemogram Tahlil Sonucumda bir sıkıntı var mı?

Hemogram Tahlil Sonucumda bir sıkıntı var mı?/ WBC L 3,53 / NEU L 1,88 / LYM L 1,09 / MON 0,41 / EOS 0,11 / BAS 0,04 NEU% 53,3 LYM% 31,0 MON% H11,7 EOS% 3,0 /BAS% 1,0 RBC H 5,52 HGB 15,5 HCT 44,5 MCV 80,7 MCH 28,0 MCHC 34,7 RDWs L 33,9 RDWc 14,9 PLT L 140 PCT 0,12 MPV 8,6 PDWsd 21,4 PDWcv 40,7

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızda bir anormallik yok.

e***** :

Bir de bunlarla birlikte kan değerlerinde CRP H15,2 görünüyor aynı testte diğer değerlerde H VEYA L yazmıyor yani normal o yüzden uzatmamak için yazmıyorum. Bu değerin H olması HEMOGRAM testiyle birlikte değerlendirildiğinde nedendir?

Cevap:

CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞžİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.