Hemogram tahlili yaptırdım.NEU 0,91-EOS 0,56-LYM%56,4-MONO%11,7-NEU%19,7-EOS%12,1 Bunun dışında diğer değerler;

Hemogram tahlili yaptırdım.NEU 0,91-EOS 0,56-LYM%56,4-MONO%11,7-NEU%19,7-EOS%12,1 Bunun dışında diğer değerler: wbc,rbc,hgb,hct,mcv,mch,mchc,rdw,plt,mpv.pct,pdw,(lym20^3/mm^3)(mono10^3/mm^3),normal değer aralıklarında.Bu tahlil raporu bana ne söylüyor.Yanıtlarsanız sevinirim.Teşekkürler,iyi çalışmalar

Tahlil.com Cevabı : Şevket Bey, tahlilinizi ne amaçla yaptırdığınızı yazmamışsınız.Ancak gönderdiğiniz sonuçlarda EOS yani eozinofil yüksekliği dışındakiler normal kabul edilebilir.Eozinofil genel olarak alerjik bünyeli kişilerde yüksek çıkar.Eozinofil yüksekliği ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/eozinofil-eosinofil-nedir-eozinofil-yuksekligi-ve-eozinofil-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur