Hemogram tesiri sonucumda mch 26.5 (27-34)

Hemogram tesiri sonucumda mch 26.5 (27-34) Mchc ise 31.7 (32-37) bi tek bu değerin düşük oldugu belirtildi kansızlık olabilir mi kaç senedir bunun cevabı için uğraşıyorum göz kararmalarım cok sık yardımcı olmanızı bekliyorum tesekkürler

Tahlil.com Cevabı : hemoglobin(Hgb ve MCV) değeriniz normal ise sorun yoktur, düşük ise kansızlık olabilir..