Hemogram testi yaptırdım, bütün değerler normal

16 yaş/bayan. Daha önce ciddi derecede demir eksiliği vardı. Yeni hemogram testi yaptırdım, bütün değerler normal sadece RDW birim değer olarak %12-%15 çıkması gerekirken %11,1 çıkmış. Demir eksikliğim ne düzeydedir, ilaç tedavisine devam etmeli miyim?

Tahlil.com Cevabı : Sadece RDW değerinize bakarak demir düzeyiniz hakkında yorum yapamayız. Diğer değerleriniz normalse tek başına RDW'nin çok anlamı yoktur.