Hemogram testimde HGB 17,9 g/dl.HCT 53,7 % çıktı.Hemoglobin yüksekliği ve hematokrit yüksekliği nedir?

Hemogram testimde HGB 17,9 g/dl.HCT 53,7 % çıktı.Bunlar yüksek değerler ne gibi bir problem olabilir ya da bir hastalık belirtisimidir?

Tahlil.com Cevabı : Bunu bir hastalık belirtisi olarak değerlendiremeyiz.Ancak sigara çok içenlerde,yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda bu tür değerler olabilir.Yine de bir dahiliye uzmanı size ayrıntılı bilgi verecektir.