Hepatit aşı süresince ve sonrasında ben sadece antikor sahibi mi olacağım?

Daha önce hepatit için yaptırdığım kan sonuçlarımı paylaşmıştım ve bana aşı olabilirsiniz demiştiniz. Bugün aşımın ilk dozunu oldum öğrenmek istediklerim var. Ben bu aşıyı oldugum için artık taşıyıcı mı olacağım yoksa benim bu hastalığı bulaştırma riskim olmayacak mı. Yani aşı süresince ve sonrasında ben sadece antikor sahibi mi olacağım yoksa taşıyıcı da mı olacak mıyım?

Tahlil.com Cevabı : Kafanız karışmış anlaşılan.Hepatit aşısı olmanız size hepatit b ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk sağlayacaktır.Aşı sonrası antikor oluşacak sizde.