Hepatit b aşılı olduğum kesin mi, bu hastalığı aşılı olsam bile bulaştırma ihtimalim var mı?

Kiz arkadasimla kondomsuz ilişki yaşadım daha öncede ilişkilerim olmuştu başka partnerlerle bana hiv hepatit c hepatit b gibi virüsler bulasmismidir ve başkasına bulastirmismiyimdir.Tahlil sonuçlarını ayrı ayrı yazıyorum hocam yardımcı olurmusunuz .Birde doktor hepatit b ye karşı aşılisin dedi siz yine tahlil sonuclarina göre aşılı mıyım onu da soylermisiniz hocam?Aşılı olduğum halde bulaştırma veyada bulaşma ihtimali varmı hocam bu hepatit daha önemli benim icin.Anti hiv(kemiluminesans veya benzeri)Sonuç 0.120 nonreaktifHcv(kemiluminesans veya benzeri)Sonuç 0.14 nonreaktifAnti Hbs(mikropartikul immün asaay Meia veya benzeri) 67 reaktifAnti hav ıgg(mikropartikul immün asaaymeia veya benzeri)Sonuç17.5 nonreaktifHbsag(kemoluminesans veya benzeri)Sonuç <0.10 nonreaktifTreponema pallidum hemaglütinasyon(tpha)Sonuç 0.115Sonuç birimi coıl referans değeri null nullAntihiv(kemiluminesans veya benzeri)Sonuç 0.203Sonuç birimi coIReferans değeri null nullHcv(kemiluminesans veya benzeri)Sonuç 0.032Sonuç birimi colReferans değeri null nullAnti Hbs mikropartikul immün asaaymeiaVeya benzeri)Sonuç 56.76Sonuç birimi iu/lReferans değeri null nullHbsag(kemoluminesans veya benzeri)Sonuç 0.421Sonuç birimi colReferans değeri null nullHocam son olarak bu sonuca göre hepatit aşısı olduğum belli dediler asi olmusmuyum Osonucu yazıyorumAnti hbc igg(mikropartikul immün asaaymeia veya benzeri)Sonuç 2.39 negatifSonuç birimi indeksReferans değeri (>)(Sonuçlar bunlar hocam ayrıntilica anlatırsanız çok memnun olurum hocam özellikle asi olmusmuyum ve benim baskasina bulaştırıp bulastirmadigima ve başkasının bana bulaştırıp bulastirmadigima dair çok teşekkür ederim şimdiden)Hocam dün bunları attım yardımcı oldunuz teşekkür ederim birde benim asıl sorum1.kesin hepatit b aşılı mıyım 2.hepagit b aşılı olsam bile kız arkadaşıma veya başka birilerine bulastirmişmiyimdir3. hepatit b hepatit c hiv vb hastalıkdan başka birilerine bikac sene içinde bulastirmişmiyimdir baska birilerine bulaştırmaktan korkuyorum asıl sorum bu hocam vicdan yapıyorum

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, test sonuçlarınızı tek tek inceledim. Tüm test sonuçlarınız olması gerektiği gibi çıkmış. Herhangi bir  aktif veya önceden geçirilmiş enfeksiyon bulgunuz bulunmuyor. Enfeksiyonunuz olmadığına göre bunu başka birsine bulaştırma ihtimaliniz de yok. Hepatit B ye karşı da aşılı olduğunuz anlaşılıyor sonuçlardan. Bu hastalığa aşılı olmanız sizi bu hastalığa karşı koruyup enfeksiyon geçirmenizi önleyeceği için doğal olarak bu enfeksiyona yakalanmayacağınız için başkasına bulaştırma ihtimalini de ortadan kaldırıyor.
Sonuç olarak aşılı olduğunız için Hepatit B  yi cinsel yolla veya başka şekilde  bulaştırma ihtimaliniz yok, aynı şekilde Hepatit B nin size bulaşma ihtimali de yok.
Sizde Hepatit B ve Hepatit C enfeksiyonu bulgusu olmadığı ve her iki enfeksiyonu da önceden geçirmediğiniz tahlil sonuçlarınızdan belli olduğu için Hepatit B ve Hepatit C yi da başka birine önceden bulaştırma ihtimaliniz bulunmamaktadır.
Toparlarsak test sonuçlarınızdan önceden Hepatit B aşısı olduğunuz, yine önceden gerek Hepatit B gerekse Hepatit B ye yakalanmadığınız ve bu nedenle de kimseye bulaştırma ihtimalinizin de olmadığı anlaşılıyor.
Sonuçlarınız da gayet iyi ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyon bulgusu da bulunmuyor.

Sağlıklı günler diliyorum.