Hepatit B pozitif çıktı.Bir hastalık var mı?

Anti HBs (Elisa) (h) 31,703 pozitif    Anti hcv ". negatif 0,152 Anti hıv ". negatif 0,280 negatif        Hbsag. ". negatif 0.5676 herhangi Bi hastalık var mı?

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Bu iki nedene bağlı olabilir.1.Hepatit B aşısı olmuşsunuz önceden ve bu nedenle bağışıklığınız olmuş2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.  Her 2 durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.