Hepatit b taşıyıcısı olduğumu yeni öğrendim. Genetik değil, ne zaman veya nereden bulaştığını öğrenmemin herhangi bir yolu yok mudur?

Hepatit b taşıyıcısı olduğumu yeni öğrendim. Genetik değil, ne zaman veya nereden bulaştığını öğrenmemin herhangi bir yolu yok mudur? Uzun süredir taşıdığım için kronik teşhisi kondu fakat zamanını nasıl öğrenebilirim?

Tahlil.com Cevabı : Genetik bir hastalık değildir, ne zaman bulaştığından ziyade takibi ve karaciğerde bir sorun oluşturup oluşturmadığı önemlidir, enfeksiyon hastalıkları tarafından takip edilmenizi öneririz..