Hepatitlerle ilgili sonuçlarımı yorumlar mısınız? HBS AG pozitif, Anti HBS pozitif

HBs Ag 3851 (REACTIVE) COI 0.000 – 1.000 Anti HBs. 42.75 (REACTIVE) IU/L 0,00 – 10,00 Anti HBc IgG 0.009 (REACTIVE) COI 1,00 – 10,00 Anti HCV 0.06 (NON REACTIVE) COI 0,00 – 1,00ne anlama geliyor korkulacak durumdamıyım

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B testi olan HBS AG pozitifliği, bu enfeksiyonu geçirmekte olduğunuzu veya taşıyıcı olduğunuzu gösteriyor, ancak Anti HBS testiniz de pozitif, bu da antikor oluştuğunu gösteriyor.Bu pek normal olan bir durum değil, yani her iki testin pozitif olması.İleri tetkik için bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya gastroenteroloji uzmanına başvurun.