HGB Kan değerim 17.5 çıktı, yüksek ve kan fazlalığı sebebini söyledi doktor, ayrıca dövmemden dolayı 9ay sonra verebilirsiniz dedi

HGB Kan değerim 17.5 çıktı, yüksek ve kan fazlalığı sebebini söyledi doktor, ayriyetten dövmemden dolayı 9ay sonra verebilirsiniz dedi ve spor yapıyorum gıda takviyesi alıyorum protein vb. gibi, kan vermediğim halde endişelenecek bi durum söz konusumu? bilgileriniz için teşkkür ederim..

Tahlil.com Cevabı : HGB parametreleriniz yüksek. Sonuçlarınızda kan fazlalığı bulguları var.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayan kişilerde,çok sigara içenlerde bu durum olabilir.Hayati tehlike taşıyan bir durum değildir.Düzenli aralıklarla dahiliye bölümünde kan sayımı tahlili yaptırıp kontrollerinizi sürdürün.Kan değerlerinizi düşürmek için belirli aralıklarla da kan vermeniz de gerekebilir.Bol bol su içmelisiniz.