Hipotroidi tanısı koydu ve 25mg eutyhrox kullanmamı istedi. İlacı kullanmadan önce TSH 6,39 (0,4-4,2)

Yoğun saç dökülmesi ile gittiğim endokrin doktorum hipotroidi tanısı koydu ve 25mg eutyhrox kullanmamı istedi. İlacı kullanmadan önce TSH 6,39 (0,4-4,2) ilacı kullandıktan 40 gün sonra TSH 5,75 (0,34-5,6) ölçüldü. İlacı kullandıktan sonra saçlarım daha fazla dökülmeye başladı. Dojazla alakalı mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Tedavinizle ilgili gelişmeleri ve ilaçla ilgili sorularınızı doktorunuza sormalısınız.TSH değerinizdeki yükseklik guatr sorununuz olduğunu gösteriyor.Bu durumda doktorunuzun önerdiği tedaviye devam etmelisiniz.