Hiv 17. Ve 30. Günden Sonra Pozitif Olur Mu

Hocam merhaba Ben 33 gün önce korunmasız bı şüpheli ilişki yaşadım 17. Gün HIV testi yaptım 0.09 çıktı 30. Günde tekrar bı test yaptım bu seferde 0.801 çıktı. Tabi ikinci testi farklı bir hastanede yaptırdım Şimdi bu değer ikincisine göre yükselmiş. Bu yükseliş böyle devam edecek mi? Değerlerin bı önemi yok diyorlar 0.90'ın altında bulunan bütün değerler aynıysa yani negatif ise neden o zaman 0.09 ya da 0.801 değerler yazılıyor Benim testimin pozitifleşme olasılığı yüzde kaç sizce Benim test yaptırdığım makinalar kaçıncı nesil Cevaplarsanız sevinirim çok teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, 33 gün önce korunmasız bir ilişkiniz olmuş. Sonrasında yaptıdığınız 2 tane Anti HIV testiniz var. Bu testlerin her ikisi de negatif, farklı hastanelerde yaptırmış olduğunuzu belirtmişsiniz. Anti HIV sonucu değerlndirilirken öncelikle pozitif veya negatif olarak değerlendirilir.  0,09 ile 0.81 test sonuçlarınızın her ikisi de negatiftir. Aradaki fark değerin yükseldiği anlamına gelmez  Farklı hastanelerde farklı marka test kitleri kullanılabilir, bu yüzden değerler farklı gibi görünebilir, ancak ikisi de negatiftir. Testinizin pozitifleşme olasılığı hakkında bilgi veremem, çünkü patnerinizin HIV olup olmadığı, ilişkinin ayrıntıları(ağızdan/anal/ kanama veya yara olup olmaması, sayısı, vb. gibi kriterler) ayrıntıları hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir.

Hastanelerimizde kullanılan ELİSA testleri genellikle 3-4. jenerasyon testlerdir. Testlerinizi şüpheli ilişkiden sonra 3. ve 6. aylarda tekrarlatmanızı öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.