HIV endişesi devam ediyor

Merhaba hocam yine ben yazıyorum size Hocam son olduğum test 79.gün elisa devlet hastanesi 0.16 referans aralığı 0.999 ve RNA yı da KBB doktoru istedi ağız içi için gitmiştim aşırı derecede acı bir tat ve boğaz ağrısı var ve geçmiyor sizde kesin virüs yok diyorsunuz ama ben tüm belirtileri yaşıyorum bu sonuçlar güvenilirmidir RNA da çıkabilirmi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler RNA kaç günde çıkar şehir hastanesi

Tahlil.com Cevabı :

HIV test sonuçlarınız negatif ve kesinlikle enfeksiyon yok.HIV belirtisi ise bu kadar sürede mümkün değil görülmez. Zaten belirti olmasını gerektiren bir durum da yok sizde. Sonuçlarınız normal.HIV RNA testl yaptırmanıza da kesinlikle gerek yok. Bu test ancak HIV testi ELISA yöntemi ile pozitif çıkanlara yapılabilir. Sizde de bu tür bir sorun kesinlikle yok.

RNA testi en geç 2-3 gün içinde çıkar ama yaptırmanızın bir faydası yok. Çünkü şüpheli bir durum yok sizde.Geçmeyen HIV endişeniz için ise psikiyatri doktorundan destek alabilirsiniz.

Sağlıklı günler diliyorum.