HIV in Böyle Belirtileri Var mıdır

Mehraba ilk hiv ile ilgili sorularıma sırası ile yazıyorum**1 .partnerim epilepsi hastası ve emarda beyninde kücük lekeler cıkmıs büyuk ihtimal zararsız ve önemsiz mis galiba ama hiv beyinde leke yaparmı siz böyle vakalar ile karsılaştınızmı❓️2. Hiv burun eti büyumesine neden olurmu?*3. Benim sacım dökülüyor hiv sac dökülmesi yaparmı?❓️4. Birde bazen diskıda mukus gibi seyler görüyorum hiv buna neden olurmu??**Ve 5.bunu cok merak ediyorum bede sünizit var bayadır 4.5 yıldır falan sadece geniz akıntısı var baska birsey yok hiv böyle birsey yaparmı?❓️❓️❓️(yani siz hivin böyle vakalararınla karsılastınızmı)❓️..............Hocam ben son korunmasız an*l vs vaj iliskiden sonra 200 günde anti hiv kemiluminesas veya benzeri antikor testim NEGATİF geldiVe *****6. Partnerimin makat vajinasına parmak sokma seklindeki ilskiden sonra 90. Günde özel hastanede Anti hiv kemiluminesas veya benzeri antikor testim negatif bu 90. Günkü testim sizce yeterlimi?❓️7..Ve 90. Günde yapılan anti kiv kemikuminesas antikot testleri cok büyük ölcüde dogrumudur acaba? ❓️Bu arada son 90 gündeki anti hiv testimi dosyalar bölümüne atım sonuc 284 benimSonucu 13 olan partnerimin**ve bu sonuclar sınırdamı yoksa net negatifmidir❓️

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar; öncelikle şunu belirteyim size ve partnerinize ait olduğunu söylediğiniz iki testin sonucu da negatiftr. yani her iki testte de HIV görünmüyor.

1- MR sonucu ile ilgili yorum yapabilmem için raporu göndermeniz gerekmektedir, ancak HIV negatif olduğundan bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

2-HIV burun eti büyümesine neden olmaz

3-saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir(kansızlık, çinko eksikliği, beslenme yetersizliği vb,) HIV'iniz negatif olduğundan diğer nedenlerin araştırılması daha doğru olacaktır.

4-Dışkıda mukus görünümü bazı dizanteri tiplerinde, barsak hastalıklarınde, yiyeceklerle ilgisi olabilir.

5-Sinüzit uzun yıllar kronik olarak geniz akıntısı yapabilen bir enfeksiyondur, KBB muayenesi ile kontrol edilmelidir, HIV'in sadece genz akıntısı yapma gibi bir kliniği yoktur.

İlişki sonrası veya temas sonrası yaptırdığınız testler yeterlidir, testleriniz negatiftir, partneriniz ve sizin testlerinizde sorun görünmemektedir.

sağlıklı günler dilerim.