Hıv Pozitif Miyim ?

Merhaba, ekteki test raporlarıma göre hiv pozitif miyim negatif miyim ? En doğru sonucun cerrahpaşa'dan verildiğini söylediler ve orada tekrar kan verdim ve sonucu bekliyorum. Ancak size de sormak istedim. Kızılay tarafından herhangi bir problem olmadığını rahat olmam gerektiği söylendi ama emin olamıyorum ve evlilik için sağlık raporu alamıyorum. Tahlil sonuçlarına göre durumum nedir ? Herhangi şüpheli bir ilişkim olmadı, kan almadım. Kendimden eminim ve vücudumda herhangi bir belirti göremiyorum. Evlilik arifesindeyim ve nişanlımın sonucu 0,22 negatif çıktı ve 7 senedir beraberiz. sadece ağızdan ilişkimiz oldu. Kızılay'ın sonucu güvenilir midir ? Ben pozitif miyim ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sonuçlarınızı inceledim.Hayır HIV pozitif değilsiniz.
19.04.2023 tarihindeki HIV test sonucunuz negetif çıkmış.
İkinci testi 31.05 .2023 tarihinde vermişsiniz. Bu test pozitfi yani reaktif çıkmış ancak HIV testi kimi zaman yalancı pozitif çıkabilir. Testi doğrulamak adına 03.06.2023 tarihinde bir kan testi daha vermişsiniz. Doğrulama testi non reaktif yani negatif çıkmış. HIV PCR testi de negatif çıkmış ki  zaten bu tahlil sonucu kanımızda HIV virüsü olmadığını gösteren en güvenilir kanıttır.
Son olarak daha yeni 25.12.2023 tarihinde bir test daha vermişsiniz.Bu test sonucu da net bir şekilde negatif yani non-reaktif çıkmış. Sunuç olarak net bir şekilde HIV negatifsiniz. İçiniz rahat olabilir.
Tek pozitif çıkan test sonucunuz Anti HBS. Bu da zaten istediğimiz bir sonuç, bu pozitiflik sizi Hepatit B virüsüne karşı koruyacaktır. Evlilik öncesi testlerde ve rapor almanızda hiç bir engel bulunmuyor.
Sonuç olarak bu tür testleri yapan tüm merkezlerde sorumlu bir laboratuvar uzman doktorunun onayı ile sonuçlar rapor edilmekte olup, Sağlık Bakanlığı denetimi altında faaliyetlerini yürütmektedirler.
Kızılay başta olmak üzere bu merkezlerin sonuçlarına gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.