Hiv Pozitifmiyim doğrulama testi negatif çıkmış.

Hocam merhaba 1 ay sonra dugunum olacak 1 hafta önce özel bi hastanede hiv testi oldum sınırda pozitif çıktı doktor dış laboratuvar da 1 test daha yaptığını onunda sonucunun sınırda pozitif çıktığını söyledi sonra hıfzısihaya doğrulamaya gönderdi orda negatif çıktım ama doktorum başka bi yerde test olursam yine pozitif çıkacağını söylüyor dugun için test vermem gerekiyor aile hekimlerine test verirsem pozitif çıkar mı?

Tahlil.com Cevabı :

Size şimdiden evliliğinizde mutluluklar diliyoruz. Aile hekimine test verseniz asla pozitif çıkmaz. Zira Türkiye'nin bu konuda en güvenilir laboratuvarında yani Ulusal AIDS Doğrulama ve Viral Hepatitler Referans Laboratuvarında hem ELFA hem de PCR testiyle yapılan doğrulama testleriniz negatif. Yani en çok kabul gören merkezden temiz raporunuz var. Bu testlerde bazen yalancı pozitif sonuçlar çıkar ve bu kan örnekleri Ulusal AIDS Doğrulama ve Viral Hepatitler Referans Laboratuvarına gönderilir. Buradan çıkan negaitf veya pozitif sonucu ile birlikte durum netleşir. Sizin durumda negatif olarak  netleşmiş. Gönül rahatlığı ile test verebilirsiniz.