Hiv Şüphesi Hemogram ve EOS yüksekliği

Merhabalar 54 gün önce şüpheli ilişkim oldu ve 1 hafta sonra boyun ve kulak arkasındaki lenf bezlerim şişmeye başladı ve hala şiş 20. Gün elisa ,22.gün hiv duo ultra , 33. Gün elisa , 38. Gün hiv pcr rna ,44. Gün elisa ,51. Gün elisa testler yaptım negatif geldiler fakat bugün lenf bezlerim için gittiğim hastanede hemogram istendi ve değerlerin nerdeyse hepsi yüksek özellikle eo değeri. hiv olma ihtimalim varmıdır?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. HIV endişesi ile bir çok test yaptırmış ve mali yönden de külfete girmişsiniz. Öncelikle önerimiz bu testleri mümkünse bir enfeksiyon hastalıklarına danışmadan yaptırmayınız. Bu şekilde hem para hem de vakit kaybının önüne geçebilirsiniz.

Bu testler arasında en duyarlı ve güvenilir olanı  HIv PCR testi ve negatif çıkmış. Diğer test sonuçlarınız ile birlikte değerlendirdiğimizde sizde kesinlikle HIV olma ihtimalinin bulunmadığını net bir şekilde söyleyebilirim.

Hemogram test sonucunuzda da kayda değer bir anormallik yok ve zaten bu test asla HIV yönünden bir bilgi vermez. Eos değerinizde hafif bir yükseklik var bu da tek başına bir hastalık tanısı göstermez ancak yüksekliği genellikle alerjik bünyeli kişilerde görülebilir. Lenf bezleri ile ilgili bilgi vermez.

Lenf bezlerinizde bir problem varsa bunun farklı nedenleri olabilir ama sizin için söylüyorum bunun sebebi asla HIV olamaz. Kesin olarak HIV negatifsiniz. Lenf bezi şikayetleriniz devam ederse bir kulak burun boğaz doktoruna danışmanızda yarar var.

Sağlıklı günler dilerim.