HIV tahlil sonucu 0.09 normal mi?

Hocam merhaba Şüpheli ilişkiden 68 gün sonra Devlet hastanesi anti HIV Eliza yaptırdım sonuç 0.09 yazıyor referans aralığı 0,999 yazıyor bu sonuca göre çıkan rakamın bı önemi varmıdır bı kaç belirti yaşıyorum tekrar yaptırmam gereklimidir teşekkürler aşırı stresden evden çıkamıyorum

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Lütfen strese girmeyin. Sonucunuz normal. Devlet hastanelerinde HIV testi en güvenilir şekilde uzman doktorlar nezaretinde yapılmaktadır. Testi çok uygun zamanda yaptormışsınız.
HIV testi referans aralığında 0.999 a kadar olan sonuçlar negatif olarak değerlendirilir. Yani test sonucunun 1'in altında olması negatif anlamına gelir.. Sizin sonucunuz 0.09 çıkmış. Bu da 0.999 un çok çok altında. Nerdeyse 0'a yakın. Kesinlikle test yaptırmayın bir daha. Aklınızdan HIV korkusunu atın normal. Sonucunuz şüphesiz negatif.
Bir diğer detay da ne yazıkki internette bazı yalan yanlış bilgiler var HIV belirtilerine dair. Bunlar da ne yazık ki kişileri özellikle de HIV korkusu yaşayan kişileri gereksiz yere korkutup kafasını karıştırıyor.
İlişkiden sonra 68 gün içinde asla HIV belirtileri HIV a yakalanmış bir kişide bile bu kadar erken görülmez. Bu nedenle belirtiler konusunda da kafanızı zaten test sonucu negatif çıkmış biri olarak gereksiz şekilde karıştırmayın.. Evinizden çıkın, normal hayatınıza devam edin, hayatın keyfini çıkarın.

Sağlıklı günler dileriz.