HIV testi sonucu

Dosyalar bölümüne atım sordum soru cevabı yanlıs oldu hocam beni 50 gün sonra yaptırdıgım test antijen antikor testi değil sadece antikor testi Siz antijen antikor demisimiz doktor buna yeterli dedi sizcede sadece antikor testi büyük ölçüde doğru sonuç verir mi sorum buydu ?

Tahlil.com Cevabı :

Tekrar merhaba antijen ve antikoru birlikte ölçen testler için en ideal süre ilişkiden sonraki 45. gündür. Antikor araştıran testler için ise ilişkiden sonra yapılması gereken ideal süre ise , ilişkiden sonra 23 ila 90 gün sonra HIV'i tespit edebilir.Sonuç olarak sizin yaptırdığınız süre yani 50. gün ise bu aralık içinde yani bu süreçte Anti HIV antikorları saptanabiliyor. Ben bunu belirtmek istemiştir. Ancak bu konuda kuşkularım var içim rahat değil diyorsanız ilişki sonrası 90. gün bir kere daha Anti HIV testi yaptırabilirsiniz. Ancak ben şu aşamada çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum. Bunun sebebi de 50. gün yapılan antikor testi de büyük ölçüde sonuç verir.