Hıv testi yaptırabilmek için 18 yaşında olmak gerekir mi ?

Hıv testi yaptırabilmek için 18 yaşında olmak gerekir mi ? bundan 25 gün önce 3 dakika sürtünme yoluyla ilişkim oldu ama boşalma olmadı karşıdaki kiişiden emin değilim ama 4 ay önce Kızılay'a kan bağışlamış ve hiç bir bulaşıcı hastalık çıkmamış. Cinsel organdada yara yoktu sizce ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı :

Her yaşta kişiye HIV testi yapılabilir.Burada esas olan doktorun uygun görmesi halinde testin yapılmasıdır.
HIV enfeksiyonu yönünden bir şüpheniz var ise, enfeksiyon hastalıkları doktoruna başvurunuz.