Hiv testi yaptırdım anti-hiv değerim (kemuliminesans ya da benzeri) 166,34 çıktı. Bu sonuç hiv + olduğumun göstergesi midir ?

Hiv testi yaptırdım anti-hiv değerim (kemuliminesans ya da benzeri) 166,34 çıktı. Bu sonuç hiv + olduğumun göstergesi midir ? Doktorum 2. bir test istedi ve sonucununda 10 gün sonra çıkabileceğini söyledi.

Tahlil.com Cevabı : Evet bu şüpheli bir sonuç.Pozitif olabilir.Ancak tek başına bu test ile tanı koyulamaz.Doktorunuz muhtemelen PCR veya Western Blot yöntemi ile bir doğrulama daha isteyecektir.