Hiv testi yeterli mi?

Hocam hiv testi ve süreleri hakında size bir kac sorum var1. Hocam korunmasız an*l VE VAJİNAL ilski sonrası 200 günde özel bir hastanede 3. Nesil anti hiv kemiluminesas veya benzeri testim 0,284 Nonreaktif sonuc birimi S/CO referans degeri <1negatif geldi2.birde hocam cinsel iliski olmadan sadeceb partnerime makat ve vajinasına parmak sokma seklinde iliski oldu parmagımda derin kesik falanda yoktu bu olay sonrasıda 90. Günde özel hastanede yine anti hiv kemiluminesas veya benzeri antikor testim negatif geldi3. Yani kocam korunmasız an*l vb iliski sonrası 200 günde ve parmak olayı sonrasıda 90. Günde testler negatif bu süreler ve testler yeterlimi?***Özelikle 90. Günkü test yeterlimi sonucta cinsel iliski olmadı?4. Birde imilimin sistemi baskılanmıs diye bir olay varmıs bu olaylarda antikorlar cokmu gec olusur? Yoksa 3. Aydaki ve 6. Ayda ki testlerde bu muhakak cıkarmı?5. Bemim özel hastanede yaptırdım ANİ HİV KEMİLUMİNESAS VEYA BENZERİ antikor testiBu büyük ihtimal 3 .nesil bir test bu test güvenilir bir testmidir?6. Birde partnerim birdefa hiv antikor testi yaptırmıs anti hiv kemulimineaas veya benzeri testi sonuc 0,13Sonuc birimi S/CO referans degeri 0-<1Gemis bu sonuclar nasıl?Ama partnerim epilepsi hastası nöbet valan gecirdi 1 kac defa yani hiv epilepsi ve nöbet yaparmı ?Hivle epilepsi arasında dogrudan baglantı varmı?Böyle cok vaka varmıdır ? Hiv epilepsiye sebep olurmu?Son olarak hocam bilginize tecrubenize göre benim iliski türleri ve süreleri yeterlimi?Bana artık yeter sende hiv yok konıyu kapat derseniz artık hivi kafamdan tamamen silicem Sizin bilginize göre napmalıyım?*Lütfen sırasi ile cevaplarmısınız

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar; cinsel ilişki sonrasında(vajinal/anal) 200. günde yapılan HIV testi kesin sonuç vermektedir. Parmak ile vajina ve makata temas edilmesi parmakta kesik/çizik olmadıkça ve tekrarlayan temaslar olmadıkça sorun yaratmaz. Yani her ikisi içinde sizde sorun görünmüyor. Epilepsi hastalığı HIV den tamamen farklı mekanizmalarla oluşan bir hastalıktır, beyinde olan tümör, travma sonrası bazı bozukluklar, beyindeki bazı hatalı elektriksel aktivite bozuklukları nöbetlere neden olabilir. HIV hastalığında, hastalık çok ileri evrelere geldiğinde bazı fırsatçı beyin enfeksiyonlarına bağlı olarak değişik nöbetler olabilir. Ancak partnerinizde HIV negatif geldiği için bu durum olması imkansızdır. Şu anda devlet ve özel hastanelerde kullanılan HIV ELİSA testlerinin hepsi 3. jenerasyon testlerdir.

Sonuç olarak sizin için bir sorun görünmüyor, rahat olabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.