Hızlı ileri:%45, yavaş ileri:%15 Yerinde hareketli:%8 hareketsiz:%37 likefaksiyon:30dk 1cc de ?

 Hızlı ileri:%45,yavaş ileri:%15Yerinde hareketli:%8hareketsiz:%37likefaksiyon:30dk1cc de sperma:23,000,000total sperma:69,000,000sperm mar(lgG):–vitalite:%63hos test:%73lökosit:280,000/mlMORFOLOJİnormal yapı:%59Anormal yapı:%41değerlendirilen spermatozoid sayısı:35normal yapı:%18anormal yapı:%82mikroskopi:her sahada 5-6 yuvarlak hücre,1-2 lökosit görüldü.eritrosite rastlanmadısperm sayı ve hareket normal gözlendi3 saatlik inkübasyon sonucu normal dışı yavaşlama ve ölü sayısında artış gözlenmedi hocam iki sorum olacaktı1.si teste 2 tane morfoloji değeri verilmişbirinde normal yapılı %18 denmişdiğerinde normal yapılı %59 denilmişbunun nedeni nedir?(testin yanında bu değerler için normal yazıyordu)2.si sperm testim nasıl normal yolla çocuk olması için min. değerleri sağlıyormuteşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Sperm tahlil sonucunuz normal.Normal yolla çocuk sahibi olabilmek için sizin adınıza problem yok