Hocam az önce cevapladığınız soruyla Iigili tam sorum şu - 2

Hocam az önce cevapladınız sorunun sahibiyim 1.Yani benim KORUNMASIZ an*l VS İLİSKİMDEN SONRA en son testimi 200 gün sonra yaptıtdım bu kesinmidir ? yani önceki sorumda dosyalara atıgım sonuclar cok iyimi?2. İminilin sistemi baskılanmıs olsa bile 3. Nesil hiv kemileminesas antikor testinde kesin sonuc verirmi?3. Birde cinselik olmadan parmak temasından bahsetim 52. Gün sonra yapılan 3.nesil hiv kemiliminesas antikor testinde SONUC 0,16 sonuc birimi IU/L olan test önceki sorumda dosyalar bölümüne atmıstımYani bu test parmak iliskisi icin yeterlimi ?4. ...52. Gün icin test yapan doktor yeterli testin dedi ama size sormak istedim ?5...birde 52. Gün icin bu 3 kusak kemileminesas hiv antikot testi yüzde 95 dogru sonuc verir diye duydum dogrumudur?6. **Ve bu parmak teması 4 hün sonra partnerim hiv kemilimine sas benzeri 3. Kusak hiv testi sonucu 0,13 cıkmıs..**Sonuc olarak merak etigim konu su siz bir hekim olarak bende kesinlikle hiv yok diyebilir misiniz tamamı ile bunu öğrenmek istiyordumLütfen en ince ayrıntısına kadar değerlendirin. Sonucça benim yaptırdım testler pahalı olmayan sadece antikor testleri bu testlerde çok güvenilir midir? Cünki 4 tane aynı testi yaptırdım.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, aslında biraz önce soruyu çok net olarak cevapladığımı sanıyorum. Korunmasız ilişkiden 200 gün sonra yaptırılan test sonuçları kesindir. immün sistem baskılanmış bile olsa test sonuçlarınızı etkilemez. 52 gün sonra yaptırdığınız testte %100 denemez, ancak 200 gün sonra yaptırdığınız test %100 doğrudur. yani sizin sonucunuz negatiftir ve kesindir. yaptırdığınız testlerin pahalı olması gerekmez, zamanında yaptırılan testler de yeterli ve güvenlidir. Sizin ek olarak PCR testi yaptırmanıza gerek yoktur.

Lütfen artık bu konuyu takıntı yapmayı bırakın derim, içiniz rahat olsun, sonuçlarınız yeterlidir.

Sağlıklı günler dilerim.