Hocam ben dün idrar tahlili yaptırdım sağlık raporu için RBC değeri 11 çıktı. Sigara içenlerde oluyormuş diye öğrendim sizce yüksek bir değer mi?

 Hocam ben dün idrar tahlili yaptırdım sağlık raporu için RBC değeri 11 çıktı. Sigara içenlerde oluyormuş diye öğrendim sizce yüksek bir değer mi. Ayrıca 5 sene önce terstestistorsuyonu sebebiyle ameliyat olmuştum bununla bir ilgisi var mı?

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde RBC için 11 yüksek bir değer.Sigara içenlerde idrarda RBC çıkmaz.Kim demişse yanlış bilgi vermiş.Başka bir nedeni olmalı.İlk fırsatta Üroloji  doktoruna muayene için başvurunuz.Taş düşürüyor, kum döküyor veya idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor olabilirsiniz.