Hocam Bu Son Yaptırdım Hiv Testi Kaçıncı Nesil

Selam hocam dosyalar bölümüne atıgım 0,284 sonuclu test kacıncı nesil test hocam bu hiv testinde 1. Nesil 2. Nesil 3. Nesil 4. Nesil gibi nesili olıyomus ben hic nesilini sormamıstım nesili kac hocam testin?Birde sonuc sınırdamı hocam?Ve ben bu testi tam 90. Günde yaptırdım artık bu negatif sonuc kesinmi?Aynı soruları sordumun varkındayım ama internete yok 3. Ayda pcr ve 6. Ayda bida test yapın falan diyor?Bu konuda artık size son sorum hocam siz tecrubenize göre ne derseniz onu yapıcam yani artık konuyu kapatın derseniz bu sever kapatıcam insallah. Kafada hep bir süphe oluyor Tekrardan özür dilerim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, dosyalar bölümüne attığınız test 3. nesil HIV testidir. Anti HIV Kemiluminesans  testi olup antikor araştırır.
Sonuç ise net bir şekilde negatif. Sınırda değil. İlişki sonrası 3. ayda yaptırdığınız 3. nesil test yani antikor testi negatif çıkarsa HIV yönünden endişeniz kalmamalı. Konuyu kapatabilirsiniz. PCR testi yaptırmanıza da kesinlikle gerek bulunmuyor.
Konuyu tamamen kapatabilirsiniz.