Hocam merhaba, Benim kısmet olursa bu yaz düğünüm var. İçimde şüphe kalmasın diye semen testi yaptırdım ve sonuçlar aşağıdadır;

Hocam merhaba, Benim kısmet olursa bu yaz düğünüm var. İçimde şüphe kalmasın diye semen testi yaptırdım ve sonuçlar aşağıdadır. Tahlil sonuçlarımı yorumlayıp, gerekli açıklama ve önerilerde bulunursanız çok memnun olurum ޞžimdiden teşekkür ederim. SEMEN ANALIZI SONUC REFERANS ARALIKLARI ALT SINIRLARI (D.S.O 2010 Kriterlerine Gore) Miktar (ml) : 5 >= 1.5ml pH : 7.2 >= 7.2 Likefikasyon Suresi(37C) : 15 dakika <20 dakika Viskosite : Normal Normal Gorunum : Gri-Opak Gri-Opak 1. Saatte Toplam Hareketli Sperm Yuzdesi :% 75 >= %40 1. Saatte Ileri Hareketli Sperm Yuzdesi :% 70 >= %32 Toplam Sperm Sayisi (milyon/ejekulat) : 445.0 >= 39 milyon Sperm Yogunlugu (milyon/mL) : 89.0 >= 15 Milyon/ml Normal Morfolojili Sperm Yuzdesi :% 12 >= %4 Yuvarlak Hucre (milyon/ml) : <1.0 <5 Milyon / ml Lokosit (milyon/ml) : <1.0 <1 Milyon / ml

Tahlil.com Cevabı : ޞimdiden size mutluluklar diliyoruz.Sperm tahlili sonuçlarınız incelendiğinde belirtiğiniz parametrelerde kayda değer bir problem görülmüyor.