Hocam şüpheli bir ilişkim oldu. ilişki sonrası bana hepatit b taşıyıcı olduğunu söyledi ilişkiden 33 gün sonra

 Hocam şüpheli bir ilişkim oldu. ilişki sonrası bana hepatit b taşıyıcı olduğunu söyledi ilişkiden 33 gün sonra sağlık merkezinde test yaptırdım testlerin hepsi negatif cıktı. öğrenmek istediğim 33 gün de hepatit b kanda belli olurmu?

Tahlil.com Cevabı : Hayır tam belli olmaz erken bir süre.Şüpheli bir  cinsel ilişki sonrası cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyona yakalanma korkusu ile test yaptırmak isteyen bir çok  Tahlil.com okurundan benzer sonular geliyor.Özellikle vurgulamak istediğimiz bir konu var.Şüpheli  cinsel ilişki sonrası sadece HIV testi yapılması tek başına yeterli değildir.Başta Hepatit enfeksiyonu olmak üzere çeşitli üretrit etkenleri, HPV, Frengi ve bel soğukluğu gibi bir çok hastalık da bulaşabilmektedir.Size önerimiz tercihen bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurup muayene sonrası onun da gerek duyduğu ilave testlerin yapılması için çaba göstermeniz.Aşağıdaki yazımızda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.Şüpheli cinsel ilişki sonrası hangi testler yapılmalıdır?