Hocam süpheli iliskimin 32. gününde elfa yontemi ile calısan bir test oldum

 Hocam süpheli iliskimin 32. gününde elfa yontemi ile calısan bir test oldum hıv p24 antijen 0.02 negatif hıv 1/2 antikor 0.09 negatif yazıyor her hangi bir sıkıntı var mı bir daha test olmama gerek var mı konuyu kapatabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Şüpheli ilişki sonrası HIV testini  erken yaptırmışsın. Bazı laboratuvarlar, HIV enfeksiyonu ile ilgili testleri kimi zaman  ilgili bir doktorun talebi olmadan para kazanmak uğruna erkenden yapabiliyorTahlil.com doktorları olarak önerimiz ise bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına danışmadan kendi başınıza test yaptırmamanız.Doktorunuz ilişkinizin durumu, riskiniz  ve ilişki sonrası uygun zamanı analiz ederek testlerinizi isteyecektir. Konuya dair aşağıda yer alan yazımızı dikkatle okumanızı öneriyoruz. HIV testleri ne zaman yapılmalıdır?