Hsv tip 2 igg pozitif çıktı yorumlar mısınız?

Ben geçenlerde bi takim testler yaptirdim hiv hbs hcv hsv tip 2 sormak istedigim hepsi negatifmiş sadece hsv tip 2 igg pozitif cikti igm negatif doktorum dediki sadece igg pozitif oldugu icin antikor olusmus ve benden baskasina başkasindanda bana bulasmazmış. Cevap verirmisiniz oyle mi?

Tahlil.com Cevabı :

Aktif bir enfeksiyon olmadığı anlaşılıyor.Bu durumda enfeksiyon da bulaşmaz.Doktorunuz gereken bilgiyi vermiş.Geçmiş olsun.